Aktywny grudzień

28 grudnia 2016 roku odbyło się ostatnie spotkanie – podczas zajęć pilates- seniorów z Ełku oraz gminy Ełk w ramach projektu „Ca na seniorów” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.Grudzień był ostatnim miesiącem realizacji działań w ramach projektu. Poza pilasteem seniorzy z Ełku oraz gmin Prostki, Kalinowo, Stare Juchy uczestniczyli także w wyjeździe kulturoznawczym do Warszawy (14-15 grudnia). Udział w nim wzięło 40 seniorek powyżej 60 roku życia.

Wyjazd do stolicy nastąpił we wczesnych godzinach porannych, co było uwarunkowane napiętym planem pobytu. Pierwszym punktem w harmonogramie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich. Po obejrzeniu wystawy stałej grupa udała się do hotelu, gdzie nastąpiło jej zakwaterowanie, a także podano obiad. Po posiłku seniorki miały kilka chwil wolnych, by przygotować się do wyjścia do Teatru Żydowskiego, na deskach którego wystawiony został spektakl „Szosza”. Ten wyczerpujący dzień Beneficjentki zakończyły około 23. Kolejnego dnia pobudka była już po godzinie 6 rano, co uwarunkowane było poranną wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego. Po jego zwiedzeniu 40-osobowa grupa udała się do Centrum Nauki Kopernik, by odkryć jego wszystkie tajemnice. Po obiedzie seniorki ponownie wróciły do Centrum Nauki Kopernik, jednak tym razem celem ich wizyty było Planetarium oraz pokaz „Rejs po niebie”. Pobyt w Warszawie zakończył się przed 19. W drodze powrotnej seniorki uzupełniły ankietę satysfakcji dotyczącą uczestnictwa w projekcie. Zdecydowana większość z nich bardzo pozytywnie wypowiedziała się nt. przeprowadzonych zajęć, które odbywały się od sierpnia. Czas spędzony w autokarze był także czasem poświęconym na rozmowy o tym, jakiego rodzaju zajęcia można byłoby zorganizować w przyszłym roku.

W grudniu odbywały się także zajęcia w domach podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza siedzibą w Ełku w ramach mobilnej edukacji zdrowotnej.

asos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *