Nowa wiedza, nowe umiejętności

FIO50 osób – dokładnie tyle skorzystało ze szkoleń organizowanych w ramach projektu „Razem na rzecz seniorów”, który jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Realizatorami projektu były Caritas Diecezji Ełckiej oraz Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza w Ełku. W ramach zadania 5 pracowników obu podmiotów wzięło udział w szkoleniu z zakresu podstaw rachunkowości (uzyskując tytuł księgowego nadany przez SKwP w Polsce oddział w Suwałkach). Wiedza i umiejętności przez nich nabyte będą wykorzystywane przy rozliczaniu projektów (sporządzaniu części finansowej sprawozdań).

Każdy z pięciu rehabilitantów biorących udział w projekcie odbył po 2 kursy/ szkolenia. Wśród form doszkalających, na które się zdecydowali wymienić można np. kurs PNF, terapię manualną, kinezjotaping, anatomię palpacyjną narządów ruchu. Wiedza i umiejętności praktyczne już zostały wykorzystane przez rehabilitantów podczas świadczenia usług rehabilitacyjnych, które były wykonywane w środowisku lokalnym.

Trzecią grupą osób, które wzięły udział w projekcie byli wolontariusze współpracujący z ełcką Caritas. Z myślą o nich zostały zorganizowane 2 szkolenie z zakresu animacji czasu wolnego seniorów i osób niepełnosprawnych. Wolontariusze po zakończonych szkoleniach odbywali praktyki m.in. w ełckim Domu Seniora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *