Zdobywamy nową wiedzę i nowe umiejętności

FIOPracownicy ełckiej Caritas oraz Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza z siedzibą w Ełku nie próżnują, podobnie jak i wolontariusze współpracujący z oboma podmiotami. Świadectwem tego jest fakt, że biorą aktywny udział w licznych kursach/ szkoleniach. 

W dniach 4-5, 11-12 czerwca 40 wolontariuszy uczestniczyło w szkoleniu „Animator osoby niepełnosprawnej i starszej”, co pozwoliło im na poznanie licznych gier, zabaw służących zagospodarowywaniu czasu wolnego rożnych grup społecznych. Po szkoleniu niektóre osoby przystąpiły już także do działań praktycznych w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez ełcką Caritas, gdzie  organizują zajęcia dla podopiecznych placówki.

Poza wolontariuszami także dwoje rehabilitantów ukończyło już wybrane przez siebie kursy – terapia manualna oraz PNF. Inne szkolenia jeszcze trwają trwają . Na rozpoczęcie zajęć czekają jeszcze m.in. pracownicy działu projektów, którzy będą uczyć się podstaw księgowości.

Szkolenia prowadzone są w ramach projektu „Razem na rzecz seniorów”, który jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *