Jest takie miejsce.

pzuOd 1 lipca 2015 roku rusza projekt finansowany przez Fundacje PZU prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza z siedzibą w Ełku.

Dom Samotnej Matki to miejsce gdzie, kobiety z dziećmi, które uciekły z domu przed przemocą domową, samotne matki, które znalazły się z różnych przyczyn w ciężkiej sytuacji bytowej.

lazaruslogoTo z myślą o tych osobach prowadzony jest ten dom, dzięki m.in środkom z projektu Fundacji PZU, osoby, które tu trafiają maja zapewnione nie tyko schronienie (pokój z łazienką i aneksem kuchennym), ale także wszystkie artykuły niezbędne do codziennego życia oraz niezbędne w rozwoju i pielęgnacji dzieci. Dach nad głową i spokój to bardzo ważne, ale równie ważne jest, aby udzielić także wsparcia w postaci spotkań z różnego rodzaju specjalistami (z psychologiem, pedagogiem, prawnikiem). Osoby, które doświadczyły przemocy fizycznej lub psychicznej mają bardzo niską samoocenę, poczucie winy i wstydu. Aby mogły wyjść na prostą i zacząć nowe życie potrzebują bardzo wsparcia i pomocy w opracowania nowego planu na życie bez przemocy i strachu. To na tych spotkaniach przewartościowują swoje życie, szukają rozwiązań swojej trudnej sytuacji i sił aby to zmienić.

 

Projekt jest finansowany ze środków Fundacji PZU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *